Koření z nejkvalitnějších surovin
  • Maminčino koření :: Koření z nejkvalitnějších surovin
Halloumi s rychlou sladkou chilli omáčkou
RECEPT

Halloumi s rychlou sladkou chilli omáčkou

Řecký sýr Halloumi je v našich končinách stále oblíbenější. Když tuto slanou pochoutku opečeme na pánvi, máte takovou vegetariánskou slaninu, kterou si dnes ještě vylepšíme o trochu sladkosti a ostrosti.

Ingredience

sýr halloumi (u nás se prodává většinou v gramáži 200 - 250 g)
3 čerstvé červené chilli papričky
2 lžíce tekutého medu
1 limetka

Ingredience na salát

salátové listy podle vašeho výběru
extra panenský olivový olej
směs koření Řecké bylinky

Postup přípravy

Nakrájejte 2 chilli papričky, ponechte semínka, třetí osušte a nasekejte na jemné kostky a přidejte na malou pánev spolu s medem a z jedné poloviny limetky vymačkejte 1 čajovou lžičku limetové šťávy.

Postavte pánev na nejmenší hořák či varnou desku a přiveďte ke zpěnění, poté snižte teplotu a nechte ji pěnit po dobu 4 minut. Míchejte často a nenechávejte pánev bez dozoru. Po té pánev odležte mimo.

Než se vrhnete na halloumi, připravte si salát.  Listy salátu zalijte olivovým olejem dle vaší chuti a ochuťte směsi koření Řecké bylinky. Zbývající polovinu limetky nakrájejte na klínky a přidejte pak na talíř pro pokapání.

Nyní zahřejte, nejlépe litinovou nebo grilovací pánev. Vložte plátky halloumi a grilujte je – bez jakéhokoli oleje v pánvi – po dobu 30–60 sekund, dokud nebudou dole proužkované, pak plátky otočte a pokračujte, dokud nebude také spodní strana slabě bronzová.

Servírujte hallloumi na připravený salát a sýr polejte připraveným chilli v medové omáčce. Konzumujte okamžitě po přípravě.

Přejeme dobrou chuť.