Koření z nejkvalitnějších surovin
  • Maminčino koření :: Koření z nejkvalitnějších surovin
Krůtí masové kuličky v rajčatové omáčce
RECEPT

Krůtí masové kuličky v rajčatové omáčce

Krůtí masové kuličky jsou lehké a šťavnaté a mají také nižší obsah tuku. Můžete si uvařit hned dvojitou porci – polovinu sníte a polovinu zamrazíte na příště. V receptu jsme použili 2 lahodné směsi koření – Maminčinu rajskou a Frýdečanku.

Ingredience na omáčku

1 cibule

1 stonek celeru

2 lžíce česnekového oleje

1 lžička směsi koření Maminčina rajská

1 lžička sušeného tymiánu

2 x 400 g plechovky nakrájených rajčat

1 lžička cukru

1 lžičky soli

černý pepř dle chutí

 

Ingredience na masové kuličky

500 g krůtího mletého masa

1 vejce

3 lžíce strouhanky

3 lžíce strouhaného parmezánu

1 lžíce směsi koření Frýdečanka

1 lžička worcesterské omáčky

1/2 lžičky sušeného tymiánu

 

Postup přípravy

Do kuchyňského robotu si vložíme cibuli s celerem a rozmícháme na kaši. Ze vzniklé směsi si odložíme 2 lžíce pro masové kuličky.

Nyní zahřejeme česnekový olej ve velké pánvi nebo kastrolu, přidáme směs cibule s celerem a spolu s tymiánem a směsi koření Maminčina rajská  vaříme na mírném ohni za stálého míchání asi 10 minut.

Dále přidáme do pánve 2 plechovky rajčat a stejné množství vody. Dochutíme cukrem, solí a pepřem, dobře promícháme a necháme směs začít bublat, poté oheň ztlumíme a omáčku jemně dusíme, zatímco pokračujeme v karbanátkách.

U masových kuliček vložíme do mísy všechny přísady, včetně odložené cibule a celeru, osolíme podle potřeby, a jemně je promícháme rukama.

Nyní si z karbanátkové směsi vytvoříme kuličky. Nejjednodušší způsob je nabrat si množství vrchovaté čajové lžičky a vykoulet tvar mezi dlaněmi rukou. Každou masovou kuličku dejte na plech vyložený pečícím papírem.

Připravené masové kuličky jemně vhodíme do vařící omáčky. V omáčce je necháme dusit 30 minut, nebo dokud nebudou hotové.

Podáváme s rýží, těstovinami, nebo kuskusem.

Přejeme dobrou chuť.